Máte také někdy období, kdy máte pořád hlad a chuť na všechno, co zrovna najdete v lednici nebo spíži? Jsou určitá období nebo i nálady, kdy je takový záchvat téměř nevyhnutelný, a přesto, že se většinu času stravujeme zdravě a vyváženě, někdy máme zkrátka my všichni den, kdy nás baví jíst pouze nesmysly a nezdravé jídlo.

žena trpí bolestí

Efekt takových chvil bývá různý. Největším dopadem přejídání a konzumace různých nezdravých potravin během krátké doby, bývá samozřejmě na náš trávicí systém. Projevuje se konkrétně pálením žáhy, pocitem plnosti a překyselení celého organismu, bolestmi v žaludku a nepříjemnými křečemi v žaludeční oblasti. Můžeme se v takových chvílích cítit nafouklí, zavodnění, někdy dokonce můžeme mít několik dnů průjmy nebo naopak trpět zácpami.

Základní chybou v takovém případě je konzumace léků nebo tablet, které naše trávení opět rozběhnou a nakopnou. Přestože se to jeví jako nejrychlejší a nejjednodušší řešení, dopad na náš organismus je v kombinaci s přejedením velmi drastický a škodlivý.

Pojďme raději vyhledat nějakou alternativu, která bude přirozenější pro naše tělo. Můžete tomu říkat třeba babské rady, ale podle nás právě ty triky, které jsou prověřené několika dekádami i mnoha generacemi, jsou zkrátka ty nejvhodnější.

sportovní postava

  • Bylinkové čaje. Nejlépe vám na všechny obtíže zaručeně pomohou právě čaje z čerstvých bylinek. Doporučujeme se vyvarovat kupovaným sáčkovým čajům, ale spíše se poradit ve specializované prodejně a pořídit si domů zásobu čajů sypaných. Jsou přeci jen blíže k přírodě a jejich efekt bude mnohem lepší.
  • Kokosová voda. Tato tekutina je vysloveně zázračná zejména při pálení žáhy. Dokonale zklidní vaše trávicí cesty a dodá vám spoustu důležitých vitamínů pro další fungování.
  • Jedlá soda na žaludek Nakliceno je další skvělou alternativou k práškům nebo tabletám. Je přírodní, zastaví nepříjemné pálení žáhy a co je nejlepší – máme ji v kuchyni běžně skoro všichni!