Každý člověk chce být co nejdéle živ a pochopitelně po celou dobu svého pobytu na zemi také dokonale zdravý. Jen si to někdy uvědomí až s přibývajícími roky.
·        V období mládí je přesvědčen, že tento stav bude trvat věčně.
·        Postupem času zjišťuje, že už to není to, co kdysi a snaží se najít nějaké řešení.
Chodit k lékaři je asi zbytečné, protože se v podstatě o žádnou nemoc nejedná. Jde spíše o únavu. Pro tyto stavy, kdy se necítíme úplně dobře, ale přitom nám nic není, můžeme použít potenciálu přírodní lékárny.
–         Léčit se pomocí přírody rozhodně není žádná převratná myšlenka. Je jistě jasné, že naši dávní předkové ani žádnou jinou možnost neměli a tak se snažili hledat to nejlepší, co jim mohlo jejich okolí nabídnout.
Jedním z přírodních pomocníků v uzdravení těla je obyčejná voda. Je to možná zvláštní, ale pouhá voda skutečně dovede uzdravovat. Tento poznatek je už také starý, ale v moderní době na něj navázali například Vincent Priessnitz a Sebastian Kneipp. Oba pánové považovali vodu za lék a na základě své víry vyvinuli vodoléčbu.
květinová louka

Uzdravte se sami

V současnosti je na vzestupu naturopatie. Pod tímto tajemným názvem se skrývá hledání pomoci právě v přírodě. A nejen v životadárné vodě, ale i ve vzduchu, ve slunečním svitu a dalších zdraví prospěšných věcech. Naturopat se tedy zaměřuje také na dostatek spánku, kvalitní stravu a využívání bylinek. Dalo by se říci, že je to na jednu stranu návrat k přírodě a na druhou stranu snaha o poslouchání vlastního těla. Tím, že mu naslouchám, mohu také uspokojit jeho potřeby.
nohy ve vodě
·         Pokud navštívíte některého naturopata, pak počítejte s tím, že vám doporučí omezit sladké, tučné a potraviny s lepkem.
·         Jeho snahou bude změnit váš způsob života takovým způsobem, aby se mohl organismus sám uzdravit.
Pomocí naturopatie můžete také vyřešit další problém, kterým je nadváha.