K záznamu v registru můžete přijít jedna dvě. Dokonce o něčem takovém ani nemusíte vědět. A dokonce vás to ani nemusí příliš trápit. To ovšem platí pouze do chvíle, kdy potřebujete peníze. Jakmile musíte žádat o půjčku, může i nepatrný záznam v registru sehrát velkou roli a překazit vám vaše velké plány. Počítejte s tím, že se záznamem v registru vám v žádném klasickém bankovním domě půjčku nedají. Naštěstí něco takového neplatí pro nebankovní společnosti. Zde jsou vaše vyhlídky mnohem růžovější, tedy alespoň za předpokladu, že naplníte jejich základní podmínky. A není toho věru mnoho, čemu budete muset dostát, abyste dosáhli na hypotéku bez registru. Nicméně jedná se o podmínky zásadní, a pokud zde neuspějete, pak už budete i kdekoli jinde žádat marně o peníze – tedy alespoň u každé solidní společnosti, kde platí rozumná pravidla.

bankovky

Nebankovní společnost zajímá jedna zásadní věc, a tou je, zda máte na splácení svých závazků, respektive závazku, který si chcete pověsit na krk. To se dá snadno zjistit tak, že předložíte své příjmy a pravidelné výdaje a jejich rozdíl bude hovořit pro anebo proti půjčce.

Může vám to připadat nespravedlivé, ale nikdo vás nechce dostat do potíží, což by se mohlo snadno stát, pokud byste neměli dost peněz na splácení. Proto je tak důležité, abyste prokázali svou reálnou finanční situaci a ukázali, že máte dost peněz na splácení, ať už vaše příjmy plynou z libovolného zdroje.

měna

A druhým kritériem pro přidělení úvěru je, že se za něj musíte zaručit nemovitostí. Oproti každé nebankovní půjčce tak musíte postavit nemovitost, která jí bude odpovídat svou hodnotou. Peníze můžete čerpat až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti, což může být i pěkný balík peněz. Záleží jen na tom, zda jako vhodnou záruku zvolíte chatu, garáž anebo třeba výrobní areál vaší firmy. Ručit můžete případně i majetkem třetí osoby.