Mnoho Čechů jezdí za prací do sousedního Německa. Motivace je v tomto případě naprosto jasná. V této sousední zemi jsou platy výrazně vyšší a často německé společnosti nabízí i lepší pracovní podmínky. V Německu je poněkud jiná ekonomická situace a celkový životní styl lidí se dost liší od někoho. Náklady na život jsou tu také vyšší, stejně jako platy. Ale když žijete v Česku a za prací dojíždíte do Německa, můžete na tom dost vydělat.

Naprosto ideální je, když rodina žije na hranicích, ale na české straně. Potom jeden z rodičů může dojíždět do Německa jen pár hodin a z většího platu živit celou rodinu. Kromě většího platu ale práce v Německu přináší i další velkou finanční výhodu. Jedná se o poměrně velký příspěvek na děti, v němčině zvaný Kindergeld. Tato finanční podpora náleží všem rodičům, kteří mají alespoň jedno dítě. Podmínkou ale je, že alespoň jeden z rodičů platí v Německu daně a sociální pojištění. Takže všichni rodiče, kteří v Německu pracují na hlavní pracovní poměr tuto podmínku splňují.

dítě s bublifukem

Jestli máte v Německu jiné příjmy z jiné činnosti, než je zaměstnání na hlavní pracovní poměr, je potřeba si dohledat informace pro váš konkrétní případ a zjistit, jak velké daně státu platíte. Většina lidí ale tuhle podmínky splňuje. I majitelé nemovitostí nebo podnikatelé, totiž podávají daňová přiznání a daně platí.

dětská ruka

Pokud si s vyplněním žádosti o Kindergeld nevíte úplně rady a chcete celý proces urychlit, tak si přečtěte více informací O mně Preklady-nemeckeho-jazyka.cz. Nechce si pomoci od někoho zkušeného, kdo se postará o bezproblémové vyřízení vaší žádosti. Když se o podání budete pokoušet sami může se stát, že vám německé úřady vaši žádost budou opakovaně vracet, protože nesprávně vyplníte všechny podklady. Když využijete služby někoho zkušeného, můžete příspěvek obdržet už za čtyři týdny od odeslání vaší žádosti.