Pokud si dětičky hrají na písku, je jim vcelku jedno, jaké má tento materiál přesně vlastnosti. Hlavně když se z něj dají uplácat bábovičky a možná nejen bábovičky.
Když se v tomto brodíme někde na prosluněné pláži, rovněž nesejde na jeho parametrech, hlavně že je tento příjemný na dotek.
Když stavíme nějakou tu nemovitost, taky na jeho dokonalosti zase až tak moc nesejde. Stejně jako na ní nesejde ani v jiných situacích, jež vás možná napadnou a jimiž už se mi tu nechtělo zbytečně zabírat místo.
Ale v případě písku, jenž je nezbytný k bezvadnému provozu bazénu, je tomu jinak. Tady na jeho vlastnostech záleží, a to nemálo.světlý písek
Kde že je písku u bazénu zapotřebí, a navíc ještě v takto vyžadované kvalitě? V pískové filtraci. Tedy v zařízení, jehož úkolem je v nastaveném čase do sebe vodu z bazénu nasávat, nechat ji projít pískovým filtrem a zase ji po odstranění nečistot tímto způsobem vrátit zpět. Což je důležité, má-li být ono koupaliště vhodné k příjemnému, bezstarostnému a bezpečnému používání.
Ovšem aby byla právě taková filtrace prospěšná, musí odpovídat do ní vložený písek potřebám. Musí být přesně takový, jaký doporučuje výrobce té které filtrace. Pokud by se tam totiž nasypal materiál neodpovídající stanoveným kritériím, nesplnil by svou funkci dokonale, nebo možná také vůbec. Voda by jím i se v sobě obsaženými nečistotami jednoduše prošla http://www.autoforum.cz/predstaveni/skoda-karoq-prosla-crash-testem-je-tak-bezpecna-jak-od-suv-ocekavate/ a vše by zůstalo při starém.tmavý písek
A proto musí mít takový písek do filtrace patřičnou velikost zrn, jež se zpravidla prodává v rozsazích 0,4 – 0,8 milimetru, 0,6 – 1,2 milimetru a 1 – 2 milimetry. A tato zrna musí mít rovněž dostatečně ostré hrany, na nichž se právě nečistoty zachycují. Jenom takový tříděný bezprašný křemenný filtrační písek od https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru tu totiž splní vše, co se od něj očekává. Ten a žádný jiný.