1. Brno – Vila Tugendhat
Tato funkcionalistická vila je ozdobou a lákadlem pro turisty přijíždějící do moravské metropole. Na první pohled působí tato vila stroze a velmi moderně, při bližším studiu však zjistíte, že její technické řešení je velmi náročné a svým obyvatelům nabízela nebývalý komfort. Její pořizovací cena odpovídala zhruba ceně deseti běžných vil.
řeka v Krumlově
2. Český Krumlov – historické centrum
Na jihu Čech nedaleko Českých Budějovic se nachází město, jehož historickým jádrem protéká řeka Vltava. Během staletí zde na obou březích řeky vyrostl jedinečný architektonický komplex. Jeho dominantami jsou zámek, který vznikl přestavbou původního hradu a dále pak kostel sv. Víta, jenž se nachází na druhém břehu. Naprostou raritou je pak barokní divadlo, které nebylo nikdy poškozeno ani modernizováno.
květná zahrada kroměříž
3. Kroměříž – zámek a zámecké zahrady
„Hanácké Atény“ i tak se přezdívá městu Kroměříž, které se díky arcibiskupskému zámku a dvě přilehlým historickým zahradám stalo součástí seznamu památek UNESCO. Květná zahrada je unikátní památka, jejíž součástí je arkádová kolonáda, letohrádek, kašny a další sochařská výzdoba. Její dominantou je pak osmiboký pavilon v italském stylu. Záhony plné barevných květin jsou výjimečné svou geometrickou úpravou. Jejich krásu mohou návštěvníci obdivovat z terasy na střeše kolonády.
část Kutné Hory
4. Kutná Hora – historické centrum, chrám sv. Barbory
V dávných dobách byla Kutná Hora díky těžbě stříbra jedním z nejvýznamnějších měst českého království. Dominantou města jsou dva gotické kostely. Na stavbě věhlasného chrámu sv. Barbory se podíleli stavitelé jako Petr Parléř nebo mistr Hanuš. Dnešní kostel je jen částí původně zamýšlené stavby, přesto se jedná o nádhernou a impozantní stavbu. V historické části města se pak může oko návštěvníka potěšit pohledem na celou řadu historických budov, zdobené nejen nádhernými arkýři.
Kam dále můžete vyrazit za památkami UNESCO v ČR?
· Holašovice
· Lednicko-valtický areál
· Litomyšl
· Třebíč
· Telč
· Praha
· Olomouc
· Žďár nad Sázavou