Každé větší stěhování s profesionály vyžaduje zejména včasnou objednávku v dostatečném časovém předstihu. Objednávky na poslední chvíli vám zkrátka nemusí vyjít, protože bude mít firma všechny termíny zamluvené. Jestliže tedy například patnáctého května domluvíte termín stěhování na třináctého června, můžete pouze odhadovat, jaké v ten den asi bude počasí. Dlouhodobé předpovědi jsou pouze hrubým odhadem a čtyři týdny je velmi dlouhá doba na nějaké přesnější prognózy.

kočka na mini pohovce

Pro vás to tedy znamená, připravit se na různé varianty a situace, do kterých bude počasí promlouvat, protože stěhovací firma, kterou si zajistíte, bude s velkou pravděpodobností pracovat za každého počasí.

Pozor na letní vedra – letním horkem se nenechte zaskočit a braňte se mu, abyste netrpěli úpalem. Mějte připraven dostatek tekutin a lehčí jídla na stěhovací den, přičemž příchod letních veder se dá přesně odhadnout tak s pětidenním předstihem. V takovém případě šetřete síly a pověřte stěhovací firmu stěhování v Mladé Boleslavi tím nejobtížnějším, protože jsou to profesionálové, kteří jsou na námahu i v teplejším počasí zvyklí a trénovaní.

nábytek v místnosti

Počítejte i se silným deštěm – počítejte raději i s deštivým počasím a proto balte věci v krabicích do bublinkových fólií, která je ochrání před případným průnikem vody přes záhyby v kartonu. A rozebraný nábytek také zabalte, nejlépe do tenké stretch fólie, aby na dešti netrpěl. I větrné počasí, které často provází déšť, může přidělat starosti, mějte raději k dispozici pláštěnku nebo softshellovou nepromokavou bundu, než deštník, který vám bude vítr převracet naruby, a navíc budete zřejmě potřebovat volné obě ruce.

V zimě námraza na chodnících – v zimě si připravte v předstihu posypový materiál, abyste jej měli na obou místech, tedy jak tam, odkud se stěhujete, tak i na novém působišti. Lepší než sůl, která pomaleji reaguje a vytváří klouzavou břečku, použijte jemný písek, mohl by vám na chodníky a silnici před domy stačit jeden dvacetilitrový plastový kbelík.