Výrobce plastových obalů je ten, kdo vyrábí plastové obaly. A musím říct, že to není opravdu jen tak jednoduchá práce. Znám to, protože jsem tam byla na brigádě. Jednalo se o opravdu obrovskou firmu, kde vyráběli plastové obaly. Výrobce plastových obalů taky musí zaručit to, že budou jeho výrobky opravdu nezávadné. Musí splňovat určitá kritéria, aby se tyto plastové obaly mohly prodávat. Navíc je velmi skvělé, že tyto plasty jsou recyklovatelný a je taky vyrobený z recyklovaného plastu. Já si myslím, že tohle opravdu je perfektní hlavně pro naši planetu a přírodu, protože v dnešní době je všude okolo opravdu mnoho plastů, který nejde ani nějak využít.

plastová tuba

Navíc taky jsem si všimla, že mnoho lidí ani netřídí odpad. Tak kde potom ten plast všechen bude? Samozřejmě, že někde hozený v přírodě. A mně se tohle chování absolutně nelíbí. A přála bych si, aby všichni lidé byli zodpovědní. Protože si vezměte, že třeba z plastu se může udělat nějaký kvalitní plastový obal, který bude využívat opravdu mnoho lidí. A nebude to pouze na jedno použití. Výrobce plastových obalů taky zaručuje to, že třeba plastový obal použijete vícekrát, než ho vyhodíte. Já si myslím, že to opravdu perfektní myšlenka. Protože na co nám bude plastový obal, které využijeme jenom jednou?

obal

Myslím si, že tohle se vůbec nevyplatí. A to jak finančně, tak taky ekologicky. Já jsem zastáncem toho, že raději si koupím věc, kterou využiji vícekrát, než je vyhodím. A jak jste na tom vy? Tak ji raději využíváte výrobky ty, které nejsou na jedno použití? Naše příroda si totiž zaslouží, abychom k ní byli více šetrní a třídili jsme odpad. V dnešní době je to už samozřejmost, alespoň tedy pro mě. Bohužel je tady ale stále mnoho lidí, kteří odpad netřídí vůbec, což je podle mě velká škoda. A tak mě napadá, chtěli byste zkusit práci výrobce plastových obalů.