Mám ráda techniku, ale hlavně takovou techniku, která už je retro a která byla dříve, taková starodávná. A právě proto se mi líbí mobilní telefony, které byly tak na začátku své existence. A taky dále telefony, pevné linky. A hodně se mi líbí pevné linky a já je využívám stále jako dekoraci. Dříve jsem sbírala takovou techniku, která byla nejenom retro a starožitná, ale taky ještě dále posloužila jako pěkná dekorace. Mně se tohle líbí a jsem takový sběratel všeho. Moje máma mi říká, že jsem jako vetešák, že sbírám různé krámy a bordel. Jenomže pro někoho to bordel samozřejmě není.

Retro věci mám ráda.

Mně se tohle líbí a přeci podle mého názoru má každý člověk nárok sbírat něco, co se mu zachce. A opravdu nemám ráda, když někdo někomu říká, že sbírá kraviny nebo že všechno co má, je na nic a je to na vyhození. Taky jsem se už setkala s tím názorem, že jsem blázen, že se mám jít léčit s nějakou psychickou poruchou, že sbírám staré telefony. Jenomže proč? Proč bych nemohla sbírat to, co se mi líbí?

Sbírám staré telefony.

Podle mého názoru je tohle velice hloupé, protože mnoho lidí si myslí, že sbírat se má jenom něco cenného, třeba zlato anebo stříbro. A mně se prostě líbí taková technika, která už lidem dlouho neslouží, ale svého času taky byla opravdu originální a hodně důležitá a taky ji každý chtěl. A ta technika si zaslouží také naši úctu, protože byly, je a taky bude obdivuhodná, protože přece dříve po ní každý užil. Každý ji chtěl mít přeci doma. A kdo ji měl, tak byl král a každý ho uznával. Mnoho lidí taky sbírá různé technické věci, jako například já staré velké telefony a další. Někdy to sběratelství opravdu nedává žádný smyl, ale věřte mi, že je to určitě každého věc, co si sbírá. Můj dědeček sbírat krabičky od sirek. A věřte mi, že je velmi příjemné, když člověk může něco sbírat. Já si u své sbírky telefonů vždycky odpočinu.