Užili jsme si poměrně teplý červen a horký červenec. Možná i proto přišlo ochlazení v podobě teplotního šoku, protože začátek srpna vykazuje spíše počasí, které je typické pro podzim. Ranní teploty okolo deseti stupňů na celé řadě míst v České republice nejsou ničím výjimečným, denní teploty se vyšplhají sotva na 20, a k tomu fouká studený vítr a leje jako z konve. Takové počasí rozhodně nebývá typické pro léto, ale podle předpovědí to vypadá, že si nějaké teplo jetě chvíli užijeme.

čaj z bylinek

Než se ale vrátí teplé počasí, musíme si nějak poradit s tím, jaké počasí je teď. Je dobré si dopřát dodatek odpočinku, a využít tak nevlídní počasí na maximum. Díky tomu pak budete mít dostatek energie na to, abyste si užili zbytek léta, které má ještě přijít. Ideální je si zacvičit jógu, která má velmi dobré účinky na lidské zdraví, a nebo si jen tak poležet u filmu či seriálu a nebo u dobré knížky. K tomu je ideální si dát něco dobrého, a pokud přijdete vymrzlí domů, protože současné teploty jsou opravdu na míle vzdálené letním, můžete si dát třeba teplý bylinkový čaj.

Proč bylinky?
Bylinky a bylinné směsi jsou skvělým domácím lékařem, který nám může pomoct s celou řadou zdravotních problémů. Pomocí bylinek se dají zlepšit mnohé potíže – od vysokého krevního tlaku, přes hormonální nerovnováhu, až po angínu. Je potřeba vždy zvolit takovou směs, která pro vás bude vhodná, takže se určitě poraďte s lékařem nebo s nějakým, kdo bylinky prodává a vyzná se v nich.

zelený čaj

Při přípravě bylinkového čaje je vhodné dodržet doporučený postup. Každá bylinka má ráda jinou teplotu, takže sledujte, jak horkou vodou si čaj zaléváte. Zároveň je dobré nekombinovat více bylinkových čajů. Kromě vnitřního užití jsou tyto čaje skvělé jako odvary které se dají používat i k vnějšímu léčení například různých poranění nebo jizev.