Bulharsko je jedna z nejčastějších destinací, kam jezdí Češi na dovolenou, protože se jedná v podstatě o přístupnou destinaci za normální peníze, člověk tolik zas neutratí a let trvá něco málo přes hodinu a čtyřicet minut, tudíž je to úplně v pohodě a zvládne to každý, i ten, kdo opravdu nesnáší let letadlem. Společně s Chorvatskem je Bulharsko opravdu velmi často navštěvovaným místem. Pokud navštívíte tuto destinaci, na každém rohu narazíte na nějakého Čecha, obzvlášť když letíte s cestovní kanceláří. Pokud si myslíte, že můžete nadávat česky a nikdo vám nerozumí, jste na omylu. Dávejte si pozor na jazyk! 

Racek

Další radou je – nečekejte nic extra. V Bulharsku nejsou hotely na takové úrovni, jako u nás v Česku či někde jinde. Tři hvězdičky v Česku vs tři hvězdičky v Bulharsku je opravdu rozdíl. Ovšem jezdí se zde kvůli moře, což je v pořádku a na hotel jdete opravdu jen spát. Bulharsko také žije nočním životem, tudíž silně doporučujeme se jít projít v noci, protože všechny obchody, restaurace, bary, hospůdky máte ještě okolo 22:00 otevřeny a právě v tuto dobu je tam nejvíc narváno. Užijete si živou ulici a bude vám dobře.  Na pláž choďte k večeru, nebo tak nějak ráno, přes oběd je samozřejmě logické, že můžete dostat úpal či úžeh, protože je Slunce nejsilnější.

Bulharsko

Dobrou radou ohledně peněz je nekupovat si All inclusive v hotelu, ale spíše si na jídlo někam vyrazit. Ceny se dost rapidně liší. Peníze si také vyměňte takto: v ČR na eura a až v Bulharsku na jejich měnu, ale pozor! Ne na letišti! Tam je velmi nevýhodný kurz a opravdu byste prodělali. Jinak samozřejmě čím blíž pláži, tím jsou jídla dražší, takže se spíše najezte někde dal od pláže a dál od center. Blízko Burgasu je přinejhorším mekáč, kde se dá také najíst za normální cenu, jak jsme zvyklí doma. Ovšem rozhodně ochutnejte jejich speciality. Pochutnáte si.