Trh s realitami je velmi lukrativní, a tak není o realitní kanceláře a makléře nouze. Jak si mezi nimi máme vybrat toho správného a spolehlivého, komu svěříme prodej svého domu či bytu? Podle jakých kritérií můžete poznat, že dáváte svou nemovitost do rukou poctivého zprostředkovatele prodeje?

domek

  • Najděte si reference předchozích zákazníků
  • Realitní kancelář by měla mít své sídlo, fungující telefonní kontakt, odpovědnou osobu
  • Zajímejte se o historii realitní kanceláře, jak dlouho třeba na trhu funguje
  • Je členem nějakého sdružení realitních kanceláří
  • Jak velký rozsah služeb nabízí

Co znamená, když realitní kancelář nabízí Home Staging?
Zejména ve velkých městech jako jsou Praha, Plzeň nebo například realitky Pardubice, se realitky snaží nabídnout svým zákazníkům co největší rozsah služeb, aby zákazník s prodejem neměl víceméně žádné starosti a tyto kanceláře tak měly navrch oproti konkurenci. Home Staging je název pro přípravu nemovitosti k nafocení a případným návštěvám zájemců, tak aby se daná nemovitost jevila v co nejlepším stavu, co nejatraktivnější. Což v důsledku vede k rychlejšímu prodeji za co nejlepší cenu.

kuchyň

Pozor nejedná se o stavební úpravy nýbrž spíš o drobné úpravy v prostoru, tak aby působil co nejpříjemnějším dojmem, To znamená například, že místnosti působí útulně, světle a vzdušně. Výhodou této metody tedy je, že nemovitost po drobných úpravách navržených makléřem, přiláká více zájemců, protože tato nemovitost vypadá na první pohled lépe, než ty které úpravami neprošly. Velkou roli také hraje způsob nafocení jednotlivých prostor v bytě či domu. Dobrý fotograf si umí pohrát se světlem, takže jedna a tatáž místnost může na jedné fotografii působit tmavě a omšele a na druhé téměř opačným dojmem. Kvalitní fotografie upravených místností jsou naprosto rozhodující. Jen takové dokážou přijmout zákazníka, aby se o nemovitost dále zajímal a chtěl se seznámit s podrobnějšími informacemi o ní.