Ano, řeč je o Google plus, který měl velkolepé plány, ale bohužel to nějak nevyšlo.
Byly totiž vymyšleny nové funkce, nové skupiny, zde kruhy, a vůbec tak vznikl zbytečný zmatek. Grafická stránka také nic moc. A tohle mělo konkurovat jiným sociálním sítím.
Možná byl klíčový rok dva tisíce dvanáct, kdy společnost dokonale pokazila vzhled. V té době sice službu užívalo prý sto sedmdesát milionu lidí, ale kdo ví kolik jich po tomto tahu uteklo.
obrázky na klávesnici
Nato se začalo propojování. To znamená, že pokud jste si účet propojili například s Youtube, tak jste viděli své komentáře k videu jak na YT, tak i na plusu. Jestli to byla výhoda nemohu posoudit, protože v té době jsem jej již nepoužíval k takovým aktivitám.
Následně se začalo šířit internetovým světem, že prý Google poskytlo profilové informace uživatelů dalším organizacím. To byl asi největší hřebíček do rakvičky.
google na makbooku
To, že je na štíru s ochranou dat společnost tajila hodně dlouho, ale nakonec to vše přiznala a reagovala zrušením této služby. Pokud ji máte, jistě vám již přišel mail, že druhého dubna tohoto roku (2019) se začnou data mazat a nebude je možné obnovit. Ten den bude definitivní pohřeb jedné méně slavné kapitoly firmy Google.
Nicméně do toho data si musíte svá data, stojíte-li o ně, zachránit sami. Prostě si je stáhnete do svého počítače. Společnost je totiž nikam jinam dávat nebude. Proč? To nevím. Nevidím žádný důvod, proč data nepřevedou na účet Google. Fotky do fotek, videa do videí a tak dále. Nevěřím, že by to nešlo a že by to trvalo. Není za tím spíše lenost a neochota?
Takže Google plus dopadl stejně jako kdysi Picasa. Někdo ještě pamatuje. Dobrou službu koupil Google v roce 2004 a nechal ji zaniknout. Místo ní nastoupila dokonale zmršená a ošklivá služba Google fotky.
Snad se dočkáme něčeho dobrého v budoucnosti. Zatím to tak nevypadá.