Možná také znáte ten pocit, kdy jste někomu něco darovali a ve výsledku jste měli také radost, že jste druhého potěšili. Darovat můžeme co nás napadne i použité oblečení může druhému vykouzlit úsměv na tváři. Něco, co nepotřebujeme může jinému skvěle posloužit a nemusí se vždy jednat o drahé věci.
box na kytaru
Někdo se vždy najde
Když nemáme ve svém okolí nikoho, koho by potěšili knihy, přečtené časopisy nebo třeba sada nepoužívaných skleniček které obývají naši domácnost může využít inzertní portály a nabídnout to čeho máme nadbytek třeba za odvoz oné věci zdarma. V dnešní době se rozrůstají kontejnery, které jsou určené přímo na ukládání nepotřebných věcí nejčastěji oblečení. Nečtené knihy můžeme přinést do knihovny a když nebudou mít zájem o jejich zařazení do katalogu vždy mají někde nějaké místo určené pro vyřazené knihy kam vás odkáží, odtud si pak může každý vzít knihu zdarma bez nutnosti si ji půjčit.

Možností je charita
V některých prodejnách jsou zpravidla u pokladem k dispozici kasičky, ze kterých jde příspěvek na potřebné čímž mohou děti z dětských domovů, zvířátka v útulku nebo jsou peníze určené na výcvik vodicích psů.

Zvířátka vám budou vděčná
Každý útulek je hodně závislý na pomoci zvenčí ať už v podobě sponzorů, tím že přinesete granule, misky nebo deky na zimu. V neposlední řadě možností, jak pomoci je víc a mnoho dobrovolníků využívá příležitosti vyvenčit pejska a nechat ho tak poznat jiné prostředí než jen útulek.
předání balíčku
Jen tak nezištně
Darovat a neočekávat za to protislužbu je skutečný dar, v opačném případě se jedná o vypočítavost. Dát něco jen tak a nemyslet při tom na sebe je něco co se musí hodně lidí učit, ale je důležité tuto vlastnost pěstovat, třeba jednou na oplátku potěší někdo zase nás. Každý může přispět svojí troškou k tomu, aby bylo na světě druhým lépe.