Napadlo vás někdy, že byste si mohli dopřát příjemné letní osvěžení na zahradě i v případě, kdy nebudete mít žádný bazén? Ano, je to tak, protože vlastnit bazén není zdaleka ta jediná možnost, jak si v létě užít vodní radovánky, po kterých už možná dlouho toužíte. Takže pokud máte na zahradě jen minimum místa anebo máte u domu jen malý pruh půdy, anebo pokud si z libovolných jiných důvodů nechcete či nemůžete pořídit bazén, pak je právě solární sprcha ideální možností pro vás, jak si zpestřit léto vodním osvěžením, které budete mít vždy po ruce.
voda ze sprchové hlavice

Solární sprcha je totiž velice levná, a její pořízení vás nepřijde na víc, než na několik málo tisíc korun. I přesto dostanete v balení až domů vše, co budete k montáži sprchy potřebovat. Ovšem podstatné je také to, že cenově příznivý je zároveň i její provoz, což už se o zahradních bazénech říci nedá. Nebudete muset čistit vodu, což stojí nemalé peníze, nebudete muset sprchu nijak složitě ošetřovat, ani nebudete muset kupovat celou řadu pomocníků a jiného příslušenství, tak jako je tomu právě v situaci, kdy si pořídíte bazén. Z tohoto pohledu je právě investice do solární sprchy maximálně výhodná.
světlo na hladině

Teplou vodu tak budete mít vždy po ruce, kdykoli budete mít chuť na osvěžení. A nebojte se, že by vám pod sprchou byla zima. Ba naopak, voda se v těle sprchy dokáže ohřát až na sedmdesát stupňů, takže je vždy na místě teplotu vody vyzkoušet předtím, než se pod sprchu postavíte. S pomocí praktického ventilu si tak vždy namixujete přesně takovou teplotu, jaká vám nejvíce vyhovuje.

Ovšem k tomu, aby vše fungovalo, jak má, je potřeba, abyste sprchu umístili na slunečné místo, které je osvícené po co nejdelší dobu dne. Jakmile takové místo najdete, pak už stačí pouze připevnit sprchu k podkladu s pomocí čtyř speciálních šroubů a připojit zdroj tekoucí vody, třeba v podobě zahradní hadice.