Kdy si vystačíte sami

Stěhování bytu v Praze může mít mnoho podob. Pokud se jedná jen o přemístění několika kartonových krabic, které odvezete na zadních sedadlech vašeho vozu, pak jistě profesionály nepotřebujete. Na zvážení je pak přestěhování těžkých a velkých věcí, jako jsou koberce, chladničky, pračky, televizory a cokoli jiného, co vyžaduje velké fyzické úsilí. I tehdy si však mnohdy dokážete poradit sami, jestliže jste dobří řidiči, snadno odřídíte vypůjčenou dodávku nebo auto s přívěsem, zvládnete sami rozebrat všechny skříně a máte vedle sebe spolehlivého kamaráda, co vám vypomůže.

městské sídliště

Kdy je lepší volat stěhováky

Když se nedaří rozebrat nábytek – rozebíratelný nábytek by se před stěhováním měl rozebrat pokaždé, neboť se tím nezkracuje jeho životnost. V průběhu přenášení a převozu působí značné fyzikální síly hlavně na spoje a pro dřevotřískové psací stoly či skříně to může být i fatální. Jsou ovšem situace, kdy je problém nábytek rozebrat a znovu smontovat, například když nemáte při ruce šikovného pomocníka, chybí návod na demontáž a montáž a jde o velmi složité komplety, např. vestavby na míru či kuchyně, díly jsou velmi těžké a hrozí jejich zlomení, nemáte potřebné nářadí, pracovní zkušenosti, elán, psychickou odolnost a fyzickou sílu. Stěhovací firmy jsou pojištěné a vztahuje se to i na tyto pracovní úkony, které provádí poměrně běžně, s potřebným vybavením a zkušenostmi.

centrum Prahy

Když si netroufáte odřídit auto – řídit osobní automobil na venkovských komunikacích za nízkého provozu je mnohem snazší, než vyjet v pravé poledne z pražského centra, s pronajatou dodávkou, nebo s naloženým vozíkem, zapřaženým za tažné zařízení. Někteří řidiči si na něco tak náročného netroufají. Pro stěhovací firmu není problém zajet s nákladním vozem kamkoli, kam to povoluje vjezd dopravními předpisy, kam je možný přístup a kde je možné zaparkovat. Pokud si tedy netroufnete na pronájem dodávky pro stěhování bytů v Praze, a spoléháte na stěhovací firmu s vlastním vozem, postačí pouze, pokud se postaráte o parkovací místo, a dáte stěhovákům včas na vědomí, odkud a kam se hodláte stěhovat, aby byli schopni připravit potřebnou techniku.