Každý zákazník má jiné požadavky týkající se kvality zboží, značky, doby dodání, ceny poštovného či samotné ceny zboží. Samozřejmě také záleží, jestli preferuje koupi v kamenném obchodě či přímo z pohodlí domova. Dnes si většina lidí vybírá druhou variantu.
Internetové obchody tzv. e-shopy se natolik rozmohly, a proto můžeme skrz ně pořídit cokoliv a to během pár minut. Je to tedy velice pohodlné a výhodné z hlediska úspory benzínu a času.
online prodej
Čím dál tím více lidí provádí nákupy z Číny. Tak zní tituly článků z internetu. Jistě jste slyšeli o Aliexpressu, Ebay, LightInTheBox, Zaful a dalších. Právě tyto zmíněné obchody jsou charakteristické svou nízkou cenou, avšak mizernou kvalitou. „Fotka může klamat!“ Píší. Je jasné, že výrobek musí dobře vypadat, aby se prodal. Ovšem fotka by se moc neměla odchylovat od skutečnosti. Zprvu se nemůžete dočkat na krásnou halenku či elegantní sako. Posléze však udiveně zíráte, co Vám to přišel za hadr a s pomocí Google překladače píšete prodejci o vrácení peněz. Opravdu byste měli být pozorní, co kupujete. Vždycky věnujte pozornost:
· FreedBack
Zde zákazníci píší recenze. Je to velice přínosné, jelikož máte zpětnou vazbu od lidí, kteří již měli požadované zboží v ruce a mohli si ho ohmatat. Na jmenovaném Aliexpressu dokonce naleznete pořízené fotografie zakoupeného zboží. Je to jakási pomůcka v porovnání Vašeho předpokladu s realitou.
měřicí páska
· Velikost šatů
Pozor na to! Jestliže objednáváte oblečení z čínských obchodů, tak velikosti se můžou lišit. Například v Číně se M = L, popřípadě XL. Je to naprosto individuální, podle Vašich tělesných proporcí (obvod hrudi, boků, prsou… ). Nápomocná je tabulka velikostí, která je uvedena v produktových informacích prodejce.
· Freeshipping
Česky doprava zdarma. Toto slovní spojení neberte doslova. Totiž tuto částku zahrnují do ceny výrobku. Nicméně zákazník to ani nepostřehne vzhledem k tomu, že se jedná o velmi nízké až směšné částky.
zpětná vazba
· Open dispute
Takzvaný „otevřený spor“ je označení pro reklamaci zboží, které nedorazilo anebo je určitým způsobem poškozené. Skrz tento prostředek můžete vymoct peníze zpět, ovšem pokud bude prodejce ochotný s Vámi jednat a na určitou věc přistoupit. Je to docela nespolehlivé.
Zkrátka, když máte štěstí, tak vše proběhne hladce.