Pro údržbu vody v bazénu všichni používáme filtraci, a nějakou tu chemii. Co se však chemie týče, každý volí něco jiného, a to právě dle osobních potřeb a nároků. Jak vybírat?

Chlor

Nejčastěji volenou chemií do bazénu je chlor, který dokáže udržet vodu čistou, a hygienickou. Na trhu existuje několik řešení, v podobě kapek, tablet, či prášku, a každý si vybere to, co mu nejvíce vyhovuje. Obvykle však vítězí tablety do bazénu, které lze pohodlně dávkovat do bazénového plováku, a o nic víc se nestarat. I zde je však veliký výběr, a to právě dle potřeb uživatele.

delfíni ve vodě

  • Chlor šok – zapomněli jste správně dávkovat chemii do bazénu, a voda v něm náhle zezelenala? Co teď? Vypustit celý bazén, a napustit vodu znovu? Ne. Postačí vám chlorové tablety ve verzi Chlor šok, které okamžitě navýší množství chloru ve vašem bazénu, a voda již brzy bude opět křišťálově čistá.
  • Chlor stabil – zde se jedná o chemii, která se dávkuje rovnoměrně, a tak nemusíte mít strach, že by množství chemie ve vašem bazénu bylo příliš vysoké. Navíc dokáže stabilizovat spotřebu chloru ve vašem bazénu, tudíž i něco ušetříte.
  • Chlor stop – v případě, že máte v bazénu až příliš velký obsah chloru, pomůže Chlor stop, který účinky aktivního chloru zmírní, a váš bazén bude mít ideální ph.
  • Multi tablety – nejoblíbenějším přípravkem bývají tablety 5v1, či 6v1, které působí několika způsoby, a ušetří vám spoustu práce. Udržují koncentraci chloru ve vašem bazénu, zmírňují tvrdost vody, vločkují nečistoty, zbavují bazén řas a dalších nečistot.

balonky ve vodě

Brom

V případě že z nějakého důvodu škodí chlor vaší pokožce, můžete bezpečně přejít na bromovou chemii, která má podobné účinky jako ta chlorová, avšak je mnohem šetrnější k vaší pokožce. Obvykle se prodává v tabletách, a funguje skvěle.

Sůl do bazénu

Pro alergiky je pak nejvhodnější nahradit chemii vhodnou solí do bazénu, která zabrání znečištění v různých podobách, ale je také mnohem šetrnější k vaší pleti.