Varianty levného bydlení stále existují. Pokud tedy i vy patříte k velké skupině obyvatel, které současná nepříznivá situace nehraje do karet a nejste schopni dosáhnout na hypoteční úvěr, jistě vám leží v hlavně to, jak si pořídit dům a nezůstat žít celý život v pronájmu. Ano, chápu, že pravděpodobně si myslíte, že jste v bezvýchodné situaci, ale věřte, že přeci jen nějaké možnosti tu stále jsou. Pojďme je společně probrat a podívat se na to, jak mít vlastní dům se zahradou za co nejmenší cenu.

mobilní dům

První možností, jak mít vlastní levný dům, je pořídit si mobilní dům. Například mobilní domy Praha jsou řádově o několik milionů levnější, než koupě bytu, nebo domu v Praze. Mobilní domy totiž mají jednu obrovskou výhodu – k jejich umístění na pozemek není potřeba stavební povolení. Mohou tedy být umístěny například i na ornou půdu, nebo louku. Jediné co budete potřebovat, tak je připojení k inženýrským sítím – tedy pokud elektriku ve svém mobilním době budete potřebovat.

Mobilní doby jsou vyráběny z velmi kvalitních materiálů, které umožňují pohodlné a bezpečné bydlení po celý rok. Můžete tak žít bez obav, že vám v doma bude v zimě zima, nebo že dům snadno promrzne. Opravdu tomu tak není, tím si můžete být jistí.

Domy se vyrábí velmi často o jedné až čtyřech obytných místnostech, co je pro menší až středně velkou rodinu naprosto dostačující. Pro starší lidi úplně ideální.

malý dům

Kromě mobilního domu je tu ještě jedna alternativa levného bydlení. Stále můžete koupit chatu a bydlet na chatě. Věřte, že se nejedná o klasické zahrádkářské kolonie. V současné době jsou chaty opravdu velmi krásné a umožňují pohodlné žití během celého roku. Není tak problém si nějakou najít a za pár korun koupit. Zkrátka, levné bydlení není nemožné. Stačí jen hledat a řešení se vždycky najde. Nemusíte se nutně zadlužit na celý život.