Vířivka neboli vířivý bazén. Taktéž se lze setkat s označením jacuzzi, spa či hot tub. Zkrátka se jedná o ne zcela obyčejnou koupací vanu. Tato vana je se vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Tím jsou umožněny masážní i relaxační koupele. Jedná se o možnost celoročního využívání. Předností je možnost nastavení vody na požadovanou teplotu. Je to díky kvalitní izolaci a termokrytu nad hladinou. Konstrukce vany je řešena pro ležení, sezení. Záleží vždy na konkrétním typu a zejména velikosti a tvaru.

výřivka

Po bocích a na dně vířivky jsou speciální masážní trysky, které se dělí na dvě hlavní skupiny. Jedná se o trysky vodní a vzduchové. Vodní trysky poskytují hydromasáž. Dělí se na základě velikosti a průtoku na bodové, rotační a rotační doplněné osvětlením. Vzduchové trysky zajistí perličkovou koupel.

Pozitivní účinky

Vířivka má hned několik výhod. Nejedná se jen o samotný relax ve vaně v horké vodě. Vyšší teplota právě v kombinaci s tryskami příznivě dokáže uvolnit bolavé a namáhavé svaly, klouby a zlepšit proudění krve v lidském těle.

Hydromasáž pomáhá uvolnit nejen bolavé tělo, ale především zklidnit duši od starostí, stresu apod. V tomto případě se jedná o okamžitou úlevu. Pozitivní vliv na krevní oběh je zajištěn masážními tryskami. Výsledkem je rozšíření cév, díky tomu tak proudí více kyslíku https://www.enviwiki.cz/wiki/Kolob%25C4%259Bh_kysl%25C3%25ADku a důležitých látek do všech orgánů. Efekt pocítí ti, kteří se potýkají s artritidou. Dojde i ke zlepšení pohyblivosti. Kladný účinek a získání vyšší svalové flexibility.

Péče může být starostí i radostí

Je zapotřebí myslet, že i zde je nutné se zajímat o filtrační systém, typy filtrů apod. V péči o vodu pomůže taktéž ozonátor, jenž mísí ozón s vodou a tím dochází k účinné dezinfekci vody. Nicméně je zapotřebí neopomenout ani pravidelné čištění vířivky.

výřivá vana

Nicméně pro adekvátní údržbu a zajištění správného fungování a prodloužení životnosti výrobku je zapotřebí profesionální servis. Náplní této služby je záruční i pozáruční sevis, čištění vířivky, kontrola vody a mnoho dalšího.