O marihuaně kolují mezi lidmi různé zvěsti, jedni ji vychvalují, druzí zatracují. Stále se však jejímu působení na lidský organismus věnuje řada vědeckých týmů, které se snaží prokázat pozitivní účinky psychoaktivních látek.
Střevní choroby – naše republika se stále nachází mezi prvními pěti státy, kde je nejvyšší počet onemocnění tlustého střeva. Většinou je to způsobeno nevhodnými stravovacími návyky, jako je pojídání příliš velkého množství červeného masa a uzenin v kombinaci s alkoholem, případně kouřením. V důsledku zahnívání exkrementů, zvláště pak při nedostatku vlákniny, se pak tvoří zánětlivé procesy, které často vyústí až v nádorové bujení. Nejčastějšími chorobami tlustého střeva jsou ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc. Užívání kanabinoidů v rozumné míře potvrdilo zlepšení regulace střevní činnosti střevními bakteriemi a potlačení nepříjemných projevů jako je průjem, zvracení a bolesti.

horní listy konopí

Revmatoidní artritida – mnoho nemocí je způsobeno civilizačními faktory a jednou z nich je i poškození kloubů. Nasazením vhodné léčby s podáváním rostlinné stravy, vitamínu K2 a s extrakty z marihuany lze urychlit léčebný proces, zmírnit bolest, utlumit zánětlivé procesy a podpořit hluboký regenerační spánek. Především spánek je u většiny chorob velmi důležitý, což se potvrdilo i po experimentálním nasazení léku Sativex, který obsahuje účinné extrakty z konopí.

list marihuany

Alzheimerova choroba a RS (roztroušená skleróza)– výrazné zpomalení rozvoje těchto nemocí pomocí výtažků z marihuany potvrdila vědecká studie z roku 2006. U Alzheimerovy choroby je to především zásluhou blokády enzymu, který tvoří tzv. amyloidní plaky v mozkové tkáni. U roztroušené sklerózy pomáhají THC mírnit bolestivé nervosvalové křeče. Svalovými křečemi dnes trpí velké množství lidí, existují i případy, kdy křeče břišního svalstva ovlivňují proces dýchání a znepříjemňují život i při pouhém mluvení. V kombinaci s podáváním vyšších dávek magnézia mohou látky THC efektivně pomoci při veškerých křečích hladké svaloviny.