Určitě nám dáte za pravdu, že dřevěné podlahy se řadí mezi jedny z nejlepších a nejestetičtějších podlah vůbec. Co ale dělat, pokud se dostaneme do fáze, že začínáme uvažovat o renovaci?
dřevěné podlahy
Dřevěná podlaha má opravdu velkou životnost, ale také se může stát, že se mohou například parkety nějakým způsobem poničit. Určitě ale není třeba věšet hlavu, jelikož tomu věřte nebo ne, problém se dá snadno a velmi rychle vyřešit. Možná vás překvapí, že tohle platí dokonce
i pro podlahy, které jsou více než sto let staré. Nejvíce se taková renovace provádí na zámcích nebo starších sídlech, kde je opravdu důležité udržet podlahy v přirozeném stavu.

Výhodou je, že renovace není až tak nákladná a můžete ji provádět stále znovu a znovu. Při renovaci se totiž brousí pouze vrstva okolo jednoho milimetru. Někdy ale i více. Závisí to hlavně na poškození dané podlahy.
Pokud přemýšlíte o renovaci, je důležité zapřemýšlet nad tím, jak moc poškozená podlaha je. Jestliže se jedná o mírné poškození, mezi které lze zařadit například poškrábání nebo opotřebení, pak bude potřeba pouze přetmelení, jemného dobroušení a nalakování.
dřevěná podlaha
Jestliže je ale podlaha poškozená silně, což je například neudržování, velké poškrábání apod., pak je nutné vícenásobné broušení. Může se stát, že problém s podlahou zajde až do takového extrému, že samotné parkety budou zdeformované či až vrzající. Ty se většinou nachází u velmi starých objektů. U těchto případů se může stát, že parkety bude nutné nahradit za nové.
ponožky v teniskách
Taková renovace je považována za činnost, do které byste se nikdy neměli pouštět sami i pokud patříte mezi kutily. Vždy je lepší raději oslovit podlahářskou firmu, která vám s tímto problémem určitě ráda pomůže.
Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, pak určitě neváhejte navštívit .