Hlavní funkcí náramkových hodinek je především ukazovat čas. První kapesní hodinky se začaly objevovat už na počátku 17. století, první náramkové hodiny vznikly v roce 1904 a zcela úplně postupně vytlačili z trhu hodinky kapesní. Postupem času začaly hodinky ukazovat kromě času také datum nebo den v týdnu. V dnešní době jsou náramkové hodinky spíše doplňkem anebo ukazatelem luxusu. Luxusní hodinky jsou vyrobeny ze zlata a mohou být zdobeny diamanty. Vyrábí se především ve Švýcarsku a jejich majitelům přinášejí prestiž.

muž s hodinkami

Náramkové hodinky také můžeme rozdělit podle jejich úzkého zaměření. Můžeme se setkat se speciálními vojenskými hodinkami s chronometrem, vodotěsnými potápěčskými hodinkami, hodinkami kosmonautů nebo třeba hodinkami s hmatovým ciferníkem, které jsou určeny pro slepce. Jako elegantní doplněk vám poslouží módní hodinky, které mívají různý tvar a jsou různě velké a barevné. Také si můžete vybrat z designů určených pouze pro muže, ženy i děti. V oblibě jsou i tzv. unisex hodinky, které se hodí pro muže i ženy. V posledních době se na trh dostávají velmi elegantní ručně vyráběné dřevěné hodinky Robswood. Dřevěné hodinky jsou vybaveny kvalitním strojkem QUARTZ a minerálním sklíčkem. Řemínek můžete vybírat z pravé kůže nebo lze vyrobit i řemínek dřevěný, takže vaši ruku budou zdobit celodřevěné nadčasové hodinky.

náramkové hodinky

Tradiční hodinky také čím dál více zastiňují chytré hodinky. Tyto hodinky také ukazují čas, ale čítají řadu dalších funkcí jako například krokoměr, měřič tepové frekvence, měřič krevního tlaku, sledování spánkového rytmu apod. Tyto hodinky využijete i při sportovních aktivitách a lehce je spárujete se svým chytrým telefonem. Všechny údaje si pak stáhnete do mobilní aplikace. Výhodou také je, že na hodinkách můžete číst SMS zprávy nebo vás upozorní na příchozí hovor. A pokud nemůžete telefon najít, s pomocí hodinek se vám to rychle podaří.