Jestliže nemáte žádné příjmy a nutně potřebujete půjčku, pak byste se nad svou situací měli v první řadě řádně zamyslet. Jak se vám něco takového mohlo stát? A co uděláte proto, abyste se z této situace dostali ven? Nehrozí vám s další půjčkou ještě větší potíže? A bude pro vás nová půjčka skutečně výhodná?
peníze za balíček
Až poté, co si zodpovíte všechny tyto zásadní otázky, byste se vůbec měli zabývat tím, kde si sjednáte hypotéku bez příjmu.
Ovšem buďte si jistí tím, že půjčku bez toho, že byste ji byli schopni postupně pokrýt z vašeho příjmu, vám už dnes nikdo nedá. Dříve to možná ještě šlo, nicméně finanční instituce se již poučily ze svých minulých chyb, a tak moc dobře vědí, že když takovému člověku půjčí peníze a on bude mít problém se splácením, tak tím poškodí jak tohoto klienta, tak sebe samy. A do takového podniku se žádné bance nechce, není divu.
Nicméně pravda je taková, že na světě zdaleka nejsou pouze banky, ale jsou zde i jiné finanční instituce, které mají jiná pravidla. Třeba v takové nebankovní společnosti, pokud si ji dobře vyberete, by vám mohli vyjít vstříc.
muž s pytlem dluhů
Každopádně počítejte s tím, že sami tento problém nevyřešíte. Ani v nebankovní společnosti vám půjčku bez příjmu neposkytnou, pouze vám nabídnou alternativní řešení, které spočívá v tom, že si můžete sehnat spoluručitele, jež má solidní příjmy, a který se za vás bude ochotný v tomto bodu zaručit.
Podobně je možné řešit i situaci, kdy se za svou půjčku musíte zaručit nějakou nemovitostí, ovšem vy sami žádnou takovou nemáte. Pokud se za vaši půjčku zaručí svým vlastním majetkem někdo druhý, tak i to je cesta, jak se k potřebné půjčce dostat.
Jisté však je, že se jedná o velice zásadní otázky, které byste si předem měli hodně dobře promyslet, abyste toho později nemuseli litovat. Dostat se do pořádné kaše je totiž snadné, ale dostat se z ní ven je mnohem horší.